Новини

23.06.2022

Розроблений Проєктом «Навчаємось разом» у співпраці з МОН, Українським інститутом розвитку освіти та Командою підтримки реформ МОН інструмент «Конструктор навчальних планів та програм» презентовано координаторам Нової української школи обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти. Презентаційний вебінар відбувся 23 червня.

Освітянам докладно пояснили особливості використання конструктора під час формування навчального плану як компонента освітньої програми закладу.

Учасники вебінару також дізнались про:

 • особливості реєстрації у сервісі;
 • можливості ресурсу для створення робочого навчального плану;
 • використання конструктора для підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які цього року розпочинають навчання за Державним стандартом НУШ у 5-х класах та продовжують його пілотування в 6-х.

Крім того, досвідом роботи з конструктором поділились заступники директорів пілотних шкіл, які вже використовують його у роботі. Вони розказали про його ключові переваги і можливі сценарії використання.

Отримати доступ до ресурсу можуть керівники закладів освіти та їхні команди, а також координатори НУШ закладів підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Конструктор пройшов тестування в пілотних закладах освіти й отримав схвальні відгуки.Зареєструватись для використання конструктора можна за покликанням: constructor.nus.org.ua.

02.06.2022

2 червня розпочався 3 модуль курсу «Академії ефективного шкільного управління» для новопризначених керівників шкіл.

Попри війну педагоги мужньо боронять освітній фронт і готуються до старту нового навчального року за новим Державним стандартом та концепцією Нової української школи, адже вірять, що воїни ЗСУ збережуть мир та свободу в Україні!

Вебінар був присвячений автономії закладу освіти в освітній програмі.

Разом з експертною Команди підтримки реформ МОН Юлією Романенко керівники й керівниці закладів освіти дізналися

 • що таке освітня програма закладу, яке її місце серед інших програм в Новій українській школі;
 • як створити освітню програму з додержанням усіх нормативних вимог;
 • як реалізувати в освітній програмі автономію шкільної команди;
 • як скласти правильний і оптимальний навчальний план;
 • що таке “Конструктор навчальних планів” і як він допоможе у створенні освітньої програми.

Під час виконання інтерактивних завдань учасники переконалися, що:

 • важливість кожної освітньої галузі не можна вимірювати годинами;
 • досвід колег у створенні освітніх програм і навчальних планів потрібно переймати критично;
 • починати розроблення навчального плану треба не з розподілу годин, а з вивчення запитів учасників освітнього процесу.
26.07.2022

26 липня «Академія цифрового розвитку» провела для освітян вебінар з питань впровадження Нової української школи в закладах освіти України «Аналіз модельних навчальних програм, формування навчальної програми та навчально-тематичного плану», під час якого було презентовано можливості онлайн-інструменту «Конструктор навчальних програм», розробленого Проєктом «Навчаємось разом» за підтримки МОН, Українського інституту розвитку освіти та команди підтримки реформ МОН.

Переглянути вебінар можна за посиланням: https://bit.ly/3SB2Paa

15.09.2021

15 вересня відбулася презентація  “Конструктора навчальних програм” для координаторів Нової української школи обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти у рамках додаткового модуля курсу «Нова українська школа: перехід на наступний рівень» для регіональних координаторів-тренерів інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти». Вебінар організований проєкт «Навчаємось разом» спільно з Міністерством освіти і науки України, Інститутом модернізації змісту освіти, Українським інститутом розвитку освіти та  Академією педагогічних наук України. Переглянути вебінар можна за посиланням: https://bit.ly/3SG0fQf

Питання/відповіді

Ні. Першим етапом роботи має бути створення обсягу навчального навантаження, наступним – створення навчального плану, а вже завершальним – створення річного навчального плану. Оскільки кожен наступний документ є похідним від попереднього, створити річний навчальний план без попередньо створеного й збереженого навчального плану неможливо.

Так, можливо. Для цього зайдіть в документ “Обсяг навантаження” в режимі редагування і натисніть унизу екрана функційну кнопку “РЕКОМЕНОВАНІ”. Усі години в таблиці автоматично повернуться до рекомендованого показника згідно з Типовою освітньою програмою. Увага! Не забудьте зберегти внесені зміни, натиснувши функційну  кнопку  “ЗБЕРЕГТИ”.

Технічно немає жодних обмежень щодо кількості річних навчальних планів, які можна створити на основі попередньо створеного та збереженого шаблона навчального плану. Важливо, щоб усі варіанти річних планів відповідали параметрам, закладеним у відповідному навчальному плані за кількістю годин і за обраними освітніми компонентами.

Ні. У Типовій освітній програмі для класів з українською мовою навчання та класів з навчанням мовами корінних народів та національних меншин передбачено різні Типові навчальні плани. Відповідно і в Конструкторі потрібно створювати окремо обсяг навантаження – навчальний план – річний навчальний план для класів з навчанням мовою корінного народу або національної меншини і окремо – усі вказані документи для класів з навчанням українською мовою. Важливо! Якщо у вашому закладі є кілька класів з навчанням мовою національної меншини і для них ви хочете створити різні річні навчальні плани, для таких класів спільним може бути обсяг навчального навантаження і навчальний план, а відмінності зʼявляться тільки на рівні річних навчальних планів.

Керівник команди, який створює в Конструкторі певні документи, долучає до своєї команди учасників і надає їм різні повноваження: дозвіл на редагування документів команди чи лише доступ на перегляд створених командою документів. Отже, без дозволу від первинного власника (автора) документів жоден інший користувач не зможе змінювати чи переглядати ваші документи.

Так. Ви можете зберегти всі ваші документи на будь-якому етапі роботи з ними й повернутися до них у зручний для вас час.

У Конструкторі немає функції автозбереження, тому всі внесені зміни потрібно в процесі роботи час від часу зберігати за допомогою функційної кнопки “ЗБЕРЕГТИ”. Це убезпечить вас від втрати внесених даних у разі збоїв з інтернетом чи вимкнення електроенергії. Також обов’язково робити збереження документа перед виходом із програми.

Обмежень немає. Один користувач може створити скільки потрібно варіантів документів за допомогою Конструктора, незалежно від статусу користувача. Керівник закладу може створювати навчальні плани не лише для свого закладу, а й допомагати колегам. А викладач закладу підвищення кваліфікації може не лише створити скільки потрібно зразків планів для своїх студентів, а й  запропонувати своїм слухачам самостійно потренуватися створити  навчальні плани в Конструкторі.

Ні. На рівні навчального плану достатньо одного шаблона для паралелі. Уже на рівні річного навчального плану здійснюється вибір освітніх компонентів для кожного класу окремо.

За бажанням заклад освіти може використовувати пропоновані в переліку модельні навчальні програми. У цьому разі в річному навчальному плані потрібно вказати їх усі, скориставшись функцією вибору модельних навчальних програм. Якщо заклад освіти створює для певного предмету або курсу власну навчальну програму, тоді в річному навчальному плані в Конструкторі він не позначає жодної модельної програми. У цьому разі після збереження документа у форматі Word навпроти відповідного предмета або курсу з’явиться напис “Програму не обрано”. Цей запис потрібно видалити в текстовому редакторі і вписати назву своєї навчальної програми.

Потрібно повернутися до попереднього документу,  тобто до шаблона навчального плану, на основі якого ви хочете створити річний навчальний план, і там обрати інтегрований мовно-літературний курс, тобто поставити позначку у віконечку  біля цього курсу. Далі треба зберегти навчальний план з цією позначкою. Відтак цей курс стане доступним для вибору модельної програми на рівні річного навчального плану.

Відгуки користувачів